Projekt renowacji prawie 100 letniego motocykla w JG Group

Maciej Gierej
Ogólne
05.02.2024
Oceń wpis:

5 - 4

5
(4)

Renowacja motocykla REX 350SV

Wspólnymi siłami w JG Group rozpoczynamy projekt renowacji prawie stuletniego motocykla. Na początku tego roku (2024) nasza firma zakupiła wyścigowy motocykl, który pochodzi z lat 20′ ubiegłego wieku –  REX 350 SV. Pomysł renowacji zabytkowego motocykla i wystawienia go w naszej firmie narodził się bardzo szybko po spontanicznym zakupie.

W ramach odnowienia jednostki planujemy przeprowadzić gruntowny remont, by motocykl dobrze się prezentował i był w pełni sprawny do jazdy. W miarę możliwości zamierzamy wykonać część prac u nas, z pomocą chętnych pracowników w naszej firmie, którzy interesują się motoryzacją, a „dłubanie” przy motocyklach czy samochodach traktują jako prywatną zajawkę.

Historia motocykla

Marka Rex powstała pod koniec XIX wieku. Rozpoczynała swoją działalność od produkcji silników. Rex zademonstrował swój pierwszy motocykl w 1900 r. i wkrótce później zaczął brać udział we wszystkich typach zawodów, w tym w inauguracyjnym wyścigu Isle of Man TT w 1907 r. Rex eksperymentował z dwusuwowymi silnikami typu V-twin o pojemności 350 cm3, napędzanymi wałem, kontynuując produkcję własnych jednostek napędowych do 1922 r. Zakupiony przez nas model posiada już silnik innej firmy tj. J.A.P. o pojemności 350 cm3. To sportowy silnik  o średnicy i skoku 70 x 90 mm. Z ciekawostek które zebraliśmy warto zaznaczyć, że jednostka została wyposażona w urządzenie do rozpylania oleju zamontowane nad zaworem nadmiarowym, składające się z rury ze spłaszczoną głowicą. Po jej obu stronach są dwa wąskie otwory, przez które olej wtryskiwany jest na trzpienie zaworów.

Zdjęcia ze spotkania z pracownikami JG Group

Pod koniec stycznia odbyło się w naszej firmie krótkie spotkanie, na którym zaprezentowaliśmy świeżo zakupiony motocykl. Wspólnymi siłami zamierzamy odremontować cały motocykl, który stanie w korytarzu siedziby głównej JG Group i będzie naszą wizytówką. Wszystkie postępy w pracach zamierzamy relacjonować na naszym koncie firmowym LinkedIn.

Zachęcamy do śledzenia profilu!

Spotkanie z zespołem JG Group