Odkryj imadła Humm Clamp: Kompendium wiedzy

Imadła
21.05.2024
Oceń wpis:

5 - 1

5
(1)

Oferta 5-osiowych imadeł Humm Clamp nieustannie się poszerza. Zgłaszają się do naszej firmy kolejni klienci ze specyficznymi zapytaniami i potrzebą modyfikacji konkretnych sztuk imadeł. To sprawia, że nieustannie pracujemy nad doskonaleniem naszych rozwiązań z zakresu systemów mocowań, a także wprowadzamy coraz to nowe pozycje. Co znajdziecie w ofercie naszych 5-osiowych imadeł centrycznych i co charakteryzuje ich konstrukcję? Zapraszamy do lektury!

Zacznijmy od najważniejszego, czyli od modułowej budowy. Łatwa wymiana szczęk bez użycia narzędzi, a także możliwość zmiany wkładki ząbkowej poprawiającej chwyt detalu, sprawia że oferujemy imadła Humm Clamp „na części”. Klienci mogą dobrać sobie dowolne szczęki i wkładki do korpusu. Oferujemy również gotowe „sety”, które składają się z korpusu i zestawu klasycznych niskich szczęk oraz wkładek z jednym rzędem ząbków. Dajemy jednak całkowitą dowolność przy konfiguracji imadła. Wszystko w zależności od indywidualnych potrzeb. Co istotne, imadła z serii Humm Clamp nie trzeba kupować w całości. Przykładowo nasi Klienci mogą zamówić jeden korpus i trzy różne zestawy szczęk, albo zakupić same szczęki, czy wkładki, jeżeli stare zostały omyłkowo uszkodzone w trakcie pracy na maszynie.

Gotowy set imadła Humm Clamp

Gotowe „sety” imadeł – co musisz o nich wiedzieć?

Aktualnie w ofercie posiadamy pięć różnych korpusów imadeł, co oznacza, że możemy zaproponować Państwu pięć gotowych „setów” złożonych z korpusu i zestawu niskich szczęk oraz klasycznych wkładek ząbkowych. Trzy z nich to imadła przystosowane do obróbki w pięciu osiach. Szczęki schodzą się po środku imadła. Dostępne są w wymiarach o szerokości 80 mm i 125 mm (w wersji standardowej i długiej). Pozostałe dwa „sety” to imadła ze stałą szczęką. Jedna ze szczęk pozostaje w jednej pozycji, przez co imadło jest bardziej powtarzalne i precyzyjne. Na naszej stronie zostały oznaczone dopiskiem w nazwie „FJ” (z ang. flat jaw). W zależności od Państwa potrzeb możemy zmodyfikować mocowanie imadeł na stole. Wykonujemy podstawy w wersji kompatybilnej z ZeroPoint APS, WPS, ZeroAct, UNILOCK i QuickPoint Lang 96mm.

Każdy gotowy „set” imadeł Humm Clamp jest kompletny i przygotowany do pracy. Korpus imadła składa się z 5 elementów i ma już w sobie mechanizm umożliwiający zamontowanie szczęk i ich regulację w dwóch kierunkach. Został tak zaprojektowany, by przenosić największe obciążenia z góry do wewnątrz. W ten sposób redukuje zużycie i wycieranie się prowadnic. Z kolei mocowanie szczęk to sprawdzony chwyt na jaskółczy ogon. Dzięki takiemu podejściu, szczęki przy zaciskaniu detalu dociskane są do korpusu minimalizując zjawisko ich podnoszenia. Sposób mocowania uniemożliwia również wypięcie się szczęk z korpusu w trakcie pracy. Ostatnim elementem całej układanki są wkładki ząbkowe. Nie są one oczywiście niezbędne do obróbki detali. Jednak ich wykorzystanie pozwala operatorowi na mocniejszy chwyt z siłą mocowanie przekraczającą 35kN. To idealne rozwiązanie do szybkiej i agresywnej obróbki, bez potrzeby wcześniejszego planowania powierzchni krzywych kostek.

 

Szczęki i wkładki do imadeł, czyli szerokie możliwości konfiguracji

W ofercie JG Precision Tools dostępnych jest pięć rodzajów szczęk oraz pięć różnych wkładek ząbkowych. Mamy również wkładki systemowe. Już śpieszymy z odpowiedzią do czego przystosowana jest każdy z produktów. Szczęki HCS-80 i HCS-125 to tzw. szczęki standardowe. Są one najniższe spośród dostępnych w naszej ofercie, jednak w pełni wystarczające dla większości klientów. To zdecydowanie najpopularniejsza pozycja w naszej ofercie. Jeżeli rozmiar detalu uniemożliwia obróbkę w szczękach standardowych, oferujemy tzw. szczęki wysokie oznaczone literką „W”. Są one wyższe o 15 mm.

Szczęki do imadeł Humm Clamp

Wszystkie szczęki w naszej ofercie są dostosowane do obróbki pięcio-osiowej. Posiadamy jednak szczękę z dopiskiem „5X”, której gabaryt odpowiednio zmodyfikowaliśmy. Dzięki temu operator ma łatwiejszy dostęp do obrabianego detalu przy pochyleniu stołu. Dodatkowo w ofercie posiadamy również szczękę surową i systemową. Pierwsza z nich jest półfabrykatem. Klient może obrobić ją w dowolny kształt by idealnie pasowała do specyficznego wymiaru obrabianego detalu. Z kolei szczęka systemowa pozwala złapać detal pod kątem, dzięki odpowiednio zamocowanym wkładkom systemowym. Wyposażyliśmy szczękę w osiem miejsc do mocowania wkładki, by zwiększyć dowolność złapania detalu. Każda szczęka z wyjątkiem szczęki surowej przechodzi proces niklowania, który chroni ją przed korozją. Ostatnia pozycja wśród szczęk to tzw. szczęka centralna, która nie jest poddawana niklowaniu, a nawęglaniu. Pozwala na złapanie dwóch detali w jednym imadle. Wyposażyliśmy ją w niewymienne ząbki.

Wkładki ząbkowe, z uwagi na możliwość wykorzystania do agresywnej obróbki, cechują się zdecydowanie większą twardością od szczęk. W ich przypadku mówimy o twardości przekraczającej 62 HRC. Wykonanie szczęki o takich parametrach byłoby niemożliwe lub wysoce skomplikowane. Dlatego zastosowaliśmy modułową budowę, by wyeliminować takie problemy. W ofercie posiadamy wkładki dostosowane do wszystkich rodzajów szczęk, w tym również dodatkowe wkładki z dwoma rzędami ząbków do chwytania detali. To rozwiązanie, które nasi Klienci wykorzystują do jeszcze bardziej agresywnej i szybkiej obróbki. Dwa rzędy ząbków minimalizują ryzyko wyrywania kostki przy obróbce.

 

Dodatkowe akcesoria do imadeł Humm Clamp

W katalogu imadeł Humm Clamp przygotowaliśmy dla Państwa również kilka dodatkowych akcesoriów:

  • 15 rodzajów podwyższeń
  • 4 kamienie teowe i 2 bazujące
  • opór
  • łapę
  • nakładkę na szczęki

 

Filmy z pracy i złożenia imadeł

Niewiedza na temat naszego produktu może potencjalnie budzić wątpliwości. Czy imadła Humm Clamp na pewno sprawdzą się w moim przypadku? Brak montażu na śruby może przecież powodować unoszenie szczęk, albo osłabiać zacisk kostki w szczękach. By rozwiać potencjalne wątpliwości zapraszamy do obejrzenia filmów z prezentacji i z pracy naszych. Obejrzyj i przekonaj się czy nasz system mocowania jest dla Ciebie.

 

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładną specyfikacją naszych zestawów imadeł lub ich poszczególnych elementów, gorąco zachęcamy do odwiedzenia zakładki “5-osiowe imadła centryczne” na stronie JG Precision Tools. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

📧 biuro@jg-group.pl | ☎️ +48 81 468 00 30